CMC-ATEX – SYSTEM DO PRODUKCJI ŻELU HYDROALKOHOLOWEGO


Urządzenie miksujące CMC to system przeznaczony do szybkiego rozproszenia produktów hydrokoloidowych, takich jak karboksymetyloceluloza (CMC), mąka, karbopol, pektyna, guma guar lub guma ksantanowa. Dodatki te są szeroko stosowane w przemyśle ze względu na ich liczne właściwości: jako zagęszczacze, środki żelujące, stabilizatory, środki kompleksujące itp. System wykonany jest ze stali AISI 316L i stanowi zamkniętą pionową gotową jednostkę miksującą.

Wersja ATEX przeznaczona jest do użytku z produktami mogącymi stworzyć atmosferę wybuchową. Głównym zastosowaniem jest wytwarzanie żeli hydroalkoholowych, które zwykle zawierają znaczną ilość alkoholu (np. żele do dezynfekcji rąk).

Głównymi składnikami żeli hydroalkoholowych są:
Alkohol (etanol lub izopropanol) 50–80%
Woda 0–40%
Gliceryna 0-20%
Środki żelujące (karbopol, hydroksypropyloceluloza itp.) 0,5-5%

Zasada działania: Związki hydrokoloidalne są zazwyczaj dostępne w postaci suchego proszku, który musi być rozcieńczony w wodzie w celu uzyskania pożądanego roztworu koloidalnego. Kiedy proszki te wchodzą w kontakt z wodą, szybko następuje tworzenie się grudek i trudno jest uzyskać jednorodną mieszaninę przy użyciu konwencjonalnego mieszadła. Aby rozwiązać tego typu problem, w naszej jednostce CMC zastosowano mieszadło denne, które ścina produkt, zwiększając w ten sposób powierzchnię kontaktu z wodą.
Zamontowane na zbiorniku mieszadło umożliwia efektywną cyrkulację proszku do dolnej głowicy miksera, a także przyczynia się do poprawy czasu dyspersji.
Produkt może stać się bardzo lepki, gdy proces wymaga zastosowania wysokich stężeń środków żelujących, dlatego też, aby zapewnić całkowite wymieszanie produktu, konieczne może być zastosowanie dodatkowego mieszadła kotwicowego.

W standardowej konfiguracji system CMC jest przystosowany do pracy z produktami o lepkości do 5000 cP. Konfiguracja jednostki może być odpowiednio dostosowana do pracy z produktami o większej lepkości.

Zapraszamy do przesyłania zapytań!

Więcej/More