Nowy produkt – Blender dwustożkowy MBC do produktów sypkich


Z przyjemnością informujemy, iż w ofercie firmy Inoxpa pojawił się nowy produkt: mieszalnik dwustożkowy MBC, mający zastosowanie do produktów sypkich. Stosuje się go wytwarzania jednorodnej mieszanki w stanie stałym. Tego rodzaju mieszanie znajduje wspólne zastosowanie w procesach produkcji wyrobów dla przemysłu spożywczego, chemicznego, kosmetycznego, dla służby zdrowia, przy produkcji detergentów, nawozów czy tworzyw sztucznych. Przykładem materiałów/substancji otrzymanych z takiego rodzaju mieszania są m. in. granulki farmaceutyczne, mąka semolina, nasiona, skrobia, ziarna kawy i kawa mielona, kakao, płatki lub granulki czekoladowe, mleko w proszku, żywność dla niemowląt, preparaty do odwadniania zup i kremów, płatki mydlane, nawozy sztuczne, tworzywa sztuczne w proszku, mielone czy też w postaci granulek, włókno szklane, itp.

Główny korpus urządzenia składa się z dwóch mieszalników bębnowych stożkowych zespawanych ze sobą od podstawy do środkowej części cylindrycznej. Oś obrotu jest prostopadła do osi stożka i przechodzi przez sekcję cylindryczną. Silnik usytuowany jest w jednym z dwóch wsporników poprzecznych podtrzymujących korpus mieszalnika. Sypki produkt podawany jest do mieszalnika poprzez otwór załadowczy. W tego typu blenderach mieszanie odbywa się w kierunku osiowym, jest dokładne i zależne od prędkości obrotowej. Mieszanina odprowadzana jest poprzez hermetycznie zamykany zawór motylkowy, sterowany ręcznie lub automatycznie.

Seria podmiotowych blenderów składa się z 5 modeli, o łącznej pojemności od 160 do 3000 litrów, z wykorzystaniem 65% użytecznej pojemności mieszalnika. Blender został specjalnie zaprojektowany do mieszania delikatnego. Czas mieszania może się różnić od 5 do 20 minut, w zależności od mieszaniny. Więcej informacji dotyczących mieszalnika znajdą Państwo tutaj. (link: http://www.inoxpa.pl/products/product/double-cone-solids-blender-mbc) .

W przypadku szczegółowych pytań, jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem: stendo@stendo.pl